تحویل ۱۲۰۰ واحد نهضت ملی مسکن پرند

تحویل ۱۲۰۰ واحد نهضت ملی مسکن در سال جاری

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرندگفت: یک‌هزار و ۲۰۰ واحد نهضت ملی مسکن در سال جاری در پرند تحویل داده شده است.

به گزارش مشرق، آرش صیادی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند، روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن و همچنین مسکن مهر آن شهر جدید را تشریح کرد و گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون برای حدود ۳۰ هزار و ۵۰۰ واحد نهضت ملی مسکن در شهر جدید پرند (واقع در استان تهران) تأمین زمین و عقد قرارداد با پیمانکار برای احداث واحدهای مسکونی انجام شده است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند ادامه داد: در حدود ۱۵ هزار واحد مسکونی در مرحله پایان فونداسیون است و چنانچه تأمین خدمات زیربنایی به ویژه آب و فاضلاب انجام شود، حداقل بین یک‌هزار تا یک‌هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی نهضت ملی مسکن را تا پایان امسال تحویل خواهیم داد.

۳۰۰ واحد باقیمانده مسکن مهر پرند تا پایان امسال تحویل متقاضیان می‌شود

وی در بیان تکمیل واحدهای مسکونی مهر نیز گفت: باقیمانده مسکن مهر پرند، یکهزار و ۳۶۹ واحد است که این تعداد پروژه‌ها از جمله پروژه‌هایی هستند که عمدتاً تعاونی‌ساز و دارای مشکلات حقوقی هستند. بخشی از آنها مشکلات حقوقی‌شان برطرف شده و در برنامه است تا پایان امسال حدود ۳۰۰ واحد از این میزان واحد باقیمانده، تکمیل و تحویل متقاضیان شود. باقیمانده واحدهای مسکونی مهر که حدود یک‌هزار واحد خواهد بود پیچیدگی‌های زیادی دارند که در صدد رفع مشکلات آنها در زمان مقتضی هستیم.

مدیرعامل شهر جدید پرند گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون ۱۱ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی در شهر جدید پرند بهره‌برداری شد که از این میزان، حدود ۱۱ هزار و ۴۰۰ واحد مسکن مهر و ۴۹۶ واحد نهضت ملی مسکن است.

پلمپ ۱۳۸ بنگاه متخلف در پرند

صیادی در خصوص نظارت بر مشاوران املاک و ساماندهی بنگاه‌های املاک در شهر جدید پرند، توضیح داد: حدود ۲ ماه این کارگروه تشکیل و کار دنبال شد. بر اساس بررسی‌ها و بازدیدهای میدانی از شهر جدید پرند، حدود ۱۳۸ بنگاه متخلف پلمپ شد که این کار تأثیر مناسبی در بازار مسکن پرند گذاشت.

وی با بیان اینکه این موضوع در حال پیگیری است، گفت: حدود ۱۵ هزار واحد مسکونی خالی پرند شناسایی و به وزارت راه و شهرسازی گزارش شد تا مراحل معرفی واحدها به سازمان امور مالیاتی انجام شود.

مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در خصوص زمان اتمام تحویل واحدهای مسکونی، گفت: در دولت انقلابی تلاش زیادی برای تحویل مسکن به مردم صورت گرفته است و تلاش می‌کنیم تا پایان کاری دولت، کار تحویل مسکن مهر در کشور به اتمام برسد.

منبع: مشرق نيوز

تاریخ انتشار

در

,

برچسب ها:


با عنایت به اینکه سایت «اخبار اقتصادی» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است. (قانون تجارت الکترونیک)

اخبار اقتصادی نقشی در تولید محتوا ندارد و مطالب این سایت، بازنشر اخبار پایگاه‌های معتبر خبری است.