۶۳ درصد سدهای کشور پر آب هستند

۶۳ درصد سدهای کشور پر آب هستند

میزان پرشدگی سدهای کشور در نهمین ماه از سال آبی جاری (ابتدای مهر ۱۴۰۲) تا ۱۶ تیرماه به ۶۳ درصد رسیده است.

به گزارش مشرق، نهمین ماه سال آبی جاری در حالی به نیمه رسیده که در اوج روزهای گرم تابستان قرار گرفته‌ایم و همین گرمای شدید نیاز آبی را تشدید کرده است.

این در حالی است که بررسی وضعیت حجم آب موجود در سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهر ۱۴۰۲) تا ۱۶ تیرماه ۳۲.۸۲ میلیارد مترمکعب است.

این در حالی است که هفته گذشته این رقم ۳۳.۳۳ میلیارد مترمکعب بود که کاهش حجم آب نسبت به هفته گذشته را نشان می‌دهد.

درعین‌حال میزان حجم آب موجود در سدها تا ۱۶ تیرماه امسال نسبت به مدت مشابه سال آبی پارسال که ۲۹.۹۸ میلیارد مترمکعب بوده، ۹ درصد رشد نشان می‌دهد.

رشد ۷ درصدی خروجی آب از سدهای کشور

برپایه این گزارش، میزان آب خروجی از سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری تا ۱۶ تیرماه در حالی به رقم ۲۷.۸۲ میلیارد مترمکعب رسیده که این رقم سال گذشته ۲۵.۹۰ میلیارد مترمکعب بوده که هفت درصد کاهش دارد.

افزایش ۷ درصدی آب ورودی به سدهای کشور

درعین‌حال میزان آبی که وارد سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری تا ۱۶ تیرماه شده رقم ۳۸.۶۵ میلیارد مترمکعب شده که در مقایسه با ۳۶.۲۸ میلیارد مترمکعب سال گذشته، رشد هفت درصدی یافته است.

منبع: مشرق نيوز

تاریخ انتشار

در

,

برچسب ها:


با عنایت به اینکه سایت «اخبار اقتصادی» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است. (قانون تجارت الکترونیک)

اخبار اقتصادی نقشی در تولید محتوا ندارد و مطالب این سایت، بازنشر اخبار پایگاه‌های معتبر خبری است.