زمان راه اندازی سامانه جامع مدیریت یکپارچه ساختمان 

سامانه جامع مدیریت یکپارچه ساختمان  ۱۵ تیرماه راه‌اندازی می‌شود

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان از راه‌اندازی سامانه جامع مدیریت یکپارچه ساختمان نظام مهندسی ساختمان به‌منظور شفافیت بیشتر و جلوگیری از رانت و فساد در این حوزه از پانزدهم تیرماه خبر داد.

به گزارش مشرق، "حمزه شکیب" امروز (شنبه) در نشست خبری در خصوص ضرورت راه‌اندازی این سامانه افزود: تعدد سامانه ها در سطح استان و کشور و سردرگمی متقاضیان، پیچیدگی و زمانبر شدن، عدم امکان فعالیت طراحی در استان‌های مختلف به دلیل عدم یکپارچگی و لینک بودن اطلاعات سامانه‌های استانی و عدم اطلاع از تعداد مهندسان عضو و فعال واقعی در سطح استان‌ها، از جمله دلایلی بود که ما را بر آن داشت نسبت به طراحی و راه‌اندازی این سامانه اقدام کنیم.

وی گفت: تشکیل بانک اطلاعاتی مهندسان عضو سازمان، ایجاد وحدت رویه در انجام فرآیندها، الکترونیکی کردن فرآیندهای سازمان و بایگانی الکترونیکی اسناد و اوراق سنواتی، از جمله اهداف راه‌اندازی این سامانه است.

شکیب اظهارداشت: اکنون مقاومت‌هایی در برخی استان‌ها از جمله تهران، البرز و مازندران بر سر راه‌اندازی این سامانه وجود دارد که به‌طور مشخص از سوی افرادی است که تاکنون پروژه‌های مختلفی می‌گرفتند و درآمدهای میلیاردی داشتند.

وی تصریح‌کرد: در سازمان‌های نظام مهندسی استان‌ها به ویژه سه استان یاد شده، فساد آنقدر ریشه دوانده که این افراد حتی اراده حاکمیت را در اختیار گرفته‌اند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان ادامه‌داد: فقط در استان تهران ۸۰ درصد کارها و پروژه‌ها حداکثر به سه نفر می‌رسید، اما با راه‌اندازی این سامانه دیگر چنین مواردی را شاهد نخواهیم بود.

وی بیان‌داشت: اکنون ۵۰ روز است که هیچ جلسه‌ای در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران برگزار نشده، زیرا از ۲۵ عضو این استان ۹ نفر که از بیرون هم حمایت می‌شوند با عدم حضور در جلسه، آن را از رسمیت می‌اندازند و آن را به تعطیلی کشانده‌اند.

منبع: مشرق نيوز

تاریخ انتشار

در

,

برچسب ها:


با عنایت به اینکه سایت «اخبار اقتصادی» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است. (قانون تجارت الکترونیک)

اخبار اقتصادی نقشی در تولید محتوا ندارد و مطالب این سایت، بازنشر اخبار پایگاه‌های معتبر خبری است.