مصرف بیش از ۳ برابر برق مبلغ قبض را ۲۰ برابر می کند

مصرف برق

تعرفه های برق به گونه ای تنظیم شده که با افزایش مصرف، تعرفه ها به صورت تصاعدی افزایش می یابد به صورتی که در صورت افزایش ٣ برابر بیش از الگوی مصرف، مبلغ قبض تا ٢٠ برابر افزایش خواهد یافت.

به گزارش مشرق، مدیرکل امور انرژی و مشتریان صنعت برق گفت: تعرفه های برق به گونه ای تنظیم شده که با افزایش مصرف، تعرفه ها به صورت تصاعدی افزایش می یابد به صورتی که در صورت افزایش ٣ برابر بیش از الگوی مصرف، مبلغ قبض تا ٢٠ برابر افزایش خواهد یافت.

عبدالامیر یاقوتی افزود: در فصل گرما همواره شاهد رشد مصرف هستیم، اما مهمترین موضوع در این زمینه نقش بخش خانگی در این زمینه است چرا که همواره ٥٠ درصد از برق در فصل تابستان در بخش خانگی مصرف می شود.

وی ادامه داد:مصرف صحیح در این بخش می تواند کمک شایانی به تامین برق پایدار برق کشور داشته باشد.
این مقام صنعت برق خاطرنشان کرد: زمینه های زیادی برای بهینه سازی مصرف برق در بخش خانگی وجود دارد که از دو دیدگاه مصرف درست و جابه جایی مصارف می توان به آن نگریست.
یاقوتی گفت: انتقال زمان استفاده از تجهیزات پرمصرف مانند اتو، لباسشویی، جارو برقی به ساعت های ابتدایی روز (تا پیش از ظهر) یا انتهای شب می تواند یکی از مهمترین راهکارها برای بهینه سازی مصرف برق باشد.
وی ادامه داد: در حدود ٢٥ درصد از مشترکان، ٥٠ درصد از مصرف برق را به خود اختصاص می دهند که نشانگر فرصت های زیادی است که برای بهینه سازی مصرف در بخش خانگی وجود دارد.
مدیرکل امور انرژی و مشتریان صنعت برق خاطرنشان کرد: ٢ درصد از مشترکان که بیش از دو برابر الگو برق مصرف می کنند، ١٢ درصد از مجموع برق مصرفی کشور را به خود اختصاص می دهند. این شرایط بیانگر آن است که الگوها توسط بخشی از مشترکان رعایت نمی شود.
یاقوتی افزود: برای آن دسته از مشترکان پرمصرف، فرصت ها و پتانسیل های زیادی برای تغییر رفتار و بهینه سازی مصرف وجود دارد به گونه ای که این گروه از مشترکان با تغییر اندکی در رفتار مصرفی، شاهد کاهش چشمگیر مصرف و در نتیجه مبلغ قبض های برق خود خواهند بود.

وی در خصوص گسترش استفاده از انرژی خورشیدی نیز گفت: براساس ظرفیت های قانونی موجود، در دولت سیزدهم استفاده از انرژی خورشیدی شتاب گرفته، چرا که پتانسیل های خوبی برای این بخش در قانون بودجه گنجانده شده است.
مدیرکل امور انرژی و مشتریان صنعت برق در پایان افزود: بخشی از مبالغ دریافتی از مشترکان صنعتی، اداری و خانگی، برای توسعه انرژی های تجدیدپذیر اختصاص می یابد.

منبع: مشرق نيوز

تاریخ انتشار

در

,

برچسب ها:


با عنایت به اینکه سایت «اخبار اقتصادی» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است. (قانون تجارت الکترونیک)

اخبار اقتصادی نقشی در تولید محتوا ندارد و مطالب این سایت، بازنشر اخبار پایگاه‌های معتبر خبری است.