۲ اقدام سازمان مالیاتی برای کاهش بیشتر فشار بر اصناف

‌

به نظر می‌رسد، با توجه به شرایط رکودی، سازمان امور مالیاتی تسهیلاتی از جمله ۱۵ قسطه شدن و افزایش مهلت ارائه اظهارنامه را در نظر گرفته است.

به گزارش مشرق، طی سال‌های اخیر سازمان امور مالیاتی کشور به واسطه افزایش اطلاعاتی که در اختیار دارد و افزایش مالیات اصناف، تسهیلاتی را برای آنها در نظر گرفته است. به طور مثال در سال اولی که اطلاعات دستگاه‌های کارتخوان در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گرفت، ضرایب مربوط اصناف نصف شد.

در ادامه این روند با توجه به افزایش ۵۰ درصدی مالیات اصناف به نسبت سال گذشته در بودجه ۱۴۰۳، سازمان امور مالیاتی تسهیلاتی را در نظر گرفته است تا مشوقی برای پرداخت مالیات‌ها باشد. این تسهیلات شامل ۱۵ قسطه شدن پرداخت مالیات اصناف و افزایش فرصت ارائه اظهارنامه تبصره ماده ۱۰۰ بود.

ارائه تسهیلات مالیات در شرایط رکودی

لازم به ذکر است، تا پیش از این و در سال‌های گذشته تعداد اقساط، ۴ قسط بود و نهایت فرصت ارائه اظهارنامه تبصره ماده ۱۰۰ نیز تا تیر ماه بود.

به نظر می‌رسد که با توجه به شرایط رکودی که در بازارها وجود دارد، کاهش درآمد اصناف مورد توجه قرار گرفته است و به همین دلیل سازمان امور مالیاتی برای وصول درآمدهای مالیاتی تسهیلات بیشتری برای مودیان در نظر گرفته است.

منبع: مشرق نيوز

تاریخ انتشار

در

,

برچسب ها:


با عنایت به اینکه سایت «اخبار اقتصادی» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است. (قانون تجارت الکترونیک)

اخبار اقتصادی نقشی در تولید محتوا ندارد و مطالب این سایت، بازنشر اخبار پایگاه‌های معتبر خبری است.