نوسان قیمتی کالاهای اساسی منتخب در اردیبهشت ۱۴۰۳

نوسان قیمتی کالاهای اساسی منتخب در اردیبهشت ۱۴۰۳ اعلام شد

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، نرخ گوشت گوسفند در اردیبهشت نسبت به فروردین ۱۴۰۳، ۴.۵ درصد افزایش و مرغ ماشینی ۳.۸ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

به گزارش مشرق، متوسط قیمت گروه‌های مختلف کالاهای خوراکی منتخب در مناطق شهری کشور در اردیبهشت ۱۴۰۳ از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد.

نان و غلات

در این گروه، رشته آش با ۱۵.۰ درصد و برنج ایرانی درجه یک با ۳.۵ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن‌ها

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به گوشت گوسفند با ۴.۵ درصد و گوشت گاو و گوساله با ۱.۳ درصد و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به مرغ ماشینی با ۳.۸- درصد است.

لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به شیر خشک با ۳.۱ درصد و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به تخم مرغ ماشینی با ۵.۴- درصد است.

میوه و خشکبار

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به لیمو ترش با ۱۱.۷ درصد، پرتقال با ۸.۳ درصد بوده و بیشترین کاهش قیمت مربوط به هندوانه با ۲۱.۹- درصد است.

سبزیجات و حبوبات

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به گوجه فرنگی با ۱۴.۷ درصد، سیب زمینی با ۱۳.۶ درصد و هویج فرنگی با ۱۲.۱ درصد و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به خیار با ۷.۷- درصد و بادمجان با ۵.۳- درصد است.

قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها

در اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، از ۵۳ قلم خوراکی منتخب در نقاط شهری، تعداد ۲۲ قلم، درصد تغییر سالانه بالاتر از نرخ تورم نقطه‌ای نقاط شهری کشور (۳۱.۶ درصد) داشته‌اند.

منبع: مشرق نيوز

تاریخ انتشار

در

,

برچسب ها:


با عنایت به اینکه سایت «اخبار اقتصادی» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است. (قانون تجارت الکترونیک)

اخبار اقتصادی نقشی در تولید محتوا ندارد و مطالب این سایت، بازنشر اخبار پایگاه‌های معتبر خبری است.