پرشدگی ۶۷ درصدی سدهای کشور/ آب ورودی به سدها ۳ درصد کاهش یافت

پرشدگی ۶۷ درصدی سدهای کشور/ آب ورودی به سدها ۳ درصد کاهش یافت

سخنگوی صنعت آب گفت: میزان آب ورودی به سدهای کشور با وجود پرشدگی ۶۷ درصدی، همچنان ۳ درصد کاهش را نسبت به سال آبی گذشته نشان می‌دهد.

به گزارش مشرق، فیروز قاسم‌زاده سخنگوی صنعت آب کشور اظهار کرد: بارش‌های دو ماه گذشته، منجر به پر شدن کامل برخی سدهای کشور از جمله سدهایی در استان خوزستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کهگیلویه و بویراحمد، کردستان، هرمزگان، کرمانشاه، ایلام و سیستان و بلوچستان شد.

وی افزود: هر چند بارش‌هایی که طی مدت اخیر دریافت شده، تنش آبی در برخی استان‌های کشور به خصوص در منطقه جنوب شرق را در سال آبی پیش‌رو برطرف کرده اما میزان آب ورودی به سدهای کشور علی‌رغم پرشدگی ۶۷ درصدی، همچنان ۳ درصد کاهش را نسبت به سال آبی گذشته نشان می‌دهد و مصرف آب در سطح کشور همچنان نیازمند توجه و مراقبت است.

قاسم‌زاده وضعیت بارش پایتخت را همچنان کاهشی عنوان کرد و گفت: مجموع ۵ سد استان تهران، اکنون ۲۶ درصد پرشدگی دارد که این میزان نشانگر ۶ درصد کاهش حجم مخازن این استان نسبت به سال آبی گذشته است.

سخنگوی صنعت آب کشور خاطرنشان کرد: تغییرات اقلیمی که تبعات آن در بسیاری از کشورهای دنیا به ویژه کشور ما مشهود است، افزایش حرارت زمین و به تبع آن، افزایش قدرت تبخیر را رقم خواهد زد و این تهدیدی برای منابع آب سطحی کشور خواهد بود.

وی تأکید کرد: در چنین شرایطی ضروری است با مدیریت مصرف و پرهیز از بد مصرفی و پرمصرفی، به حفظ پایداری منابع آبی کشور کمک کنیم.

منبع: مشرق نيوز

تاریخ انتشار

در

,

برچسب ها:


با عنایت به اینکه سایت «اخبار اقتصادی» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است. (قانون تجارت الکترونیک)

اخبار اقتصادی نقشی در تولید محتوا ندارد و مطالب این سایت، بازنشر اخبار پایگاه‌های معتبر خبری است.