رشد ۲۵۶۵ واحدی شاخص بورس +نقشه

بورس نمایه

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش ۲۵۶۵ واحد همراه شد.

  • جاباما -استیکی سایت

به گزارش مشرق، بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند آرام و رو به رشد قرار گرفت و شاخص کل در پایان معاملات با افزایش ۲۵۶۵ واحد به رقم دو میلیون و ۱۵۶ هزار و ۵۲۱ واحد رسید. اما شاخص هموزن با کاهش ۱۰۰۴ واحد به رقم ۷۵۸ هزار و ۵۷۴ واحد رسید.

ارزش روز بازار که ناشی از ارزش روز ۶۱۱ شرکت بورسی است، به بیش از ۷ میلیون و ۵۱۸ هزار میلیارد تومان برآورد شد که معادل ۱۵۰ میلیارد دلار بر اساس نرخ آزاد دلار است. معامله‌گران امروز بیش از ۶.۴ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۳۹۱ هزار فقره معامله و به ارزش ۵۱۰۰ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی ۱۲ صدم درصد رشد کردند، اما این دو شاخص با معیار هموزن ۱۳ صدم درصد کاهش یافتند. شاخص آزاد شناور ۱۸ صدم درصد کاهش یافت. شاخص بازار اول بورس ۲۹ صدم درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس ۷ صدم درصد کاهش یافت.

امروز نمادهای پالایش نفت بندرعباس، فولاد مبارکه، ملی مس ایران، گسترش نفت و گاز پارسیان، بانک صادرات و پتروشیمی پردیس به ترتیب بیشترین اثر افزایشی بر شاخص بورس را داشتند و نماد مخابرات ایران بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را از خود به‌جای گذاشتند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل با ۴۰ واحد عقب نشینی به رقم ۲۶ هزار و ۲۰۶ واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و ۴۴۱ هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه فرابورس که شرکت‌های اخراجی از بازارهای اصلی بورس و فرابورس است، به ۳۸۴ هزار میلیارد تومان رسید. معامله‌گران امروز بیش از ۵.۱ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۳۴۷ فقره معامله و به ارزش ۱۰ هزار و ۸۹۶ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همه شاخص‌های فرابورس امروز قرمز شدند، اما میزان کاهش‌ها زیر نیم درصد ثبت شد. شاخص کل و شاخص قیمت در فرابورس ایران ۱۶ صدم درصد کاهش یافتند. این دو شاخص با معیار هموزن ۲۴ صدم درصد کاهش یافت. شاخص بازار اول فرابورس ۳۵ صدم درصد افت کرد و شاخص بازار دوم فرابورس با ۸ صدم درصد کاهش همراه شد.

امروز نماد نفت پاسارگاد بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشته و برعکس نمادهای انتخاب الکترونیک، پخش البرز، مالی سپهر صادرات، مسکن پردیس، صنعتی مینو و بهمن دیزل به ترتیب بیشترین اثر کاهشی بر شاخص فرابورس را از خود به‌جای گذاشتند.

رشد ۲۵۶۵ واحدی شاخص بورس +نقشه

منبع: مشرق نيوز

تاریخ انتشار

در

,

برچسب ها:


با عنایت به اینکه سایت «اخبار اقتصادی» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است. (قانون تجارت الکترونیک)

اخبار اقتصادی نقشی در تولید محتوا ندارد و مطالب این سایت، بازنشر اخبار پایگاه‌های معتبر خبری است.