افزایش قیمت روغن موتور ممنوع است

سازمان حمایت: افزایش قیمت روغن موتور ممنوع است

سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد: هرگونه افزایش قیمت روغن موتور بدون اخذ مصوبات لازم غیرقانونی و از مصادیق بارز گرانفروشی است.

  • جاباما -استیکی سایت

به گزارش مشرق، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان این سازمان اعلام کرد که از آنجا که روغن موتور بنزینی و گازوئیلی از جمله اقلام مشمول قیمت گذاری تثبیتی است لذا هرگونه تغییر قیمت آن در صورت تصویب کارگروه و ستاد تنظم بازار عملیاتی می شود.

تاکنون هیچ گونه مصوبه‌ای از ناحیه متولیان امر در این خصوص ابلاغ نشده است و اصولاً این سازمان و سایر دستگاه‌های ذیربط پیش از تصویب ، هیچ گونه جایگاهی مبنی بر موافقت با افزایش قیمت ندارند. لذا هرگونه افزایش قیمت بدون اخذ مصوبات لازم غیرقانونی و از مصادیق بارز گرانفروشی است و در صورت افزایش قیمت با واحدهای متخلف برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

همچنین کلیه واحدهای تولیدی مکلفند بدون وقفه و مطابق رویه قبل نسبت به عرضه مکفی روغن در بازار اقدام کنند. ضمن اینکه فرآیند تولید و عرضه و میزان آن به صورت ویژه مورد رصد و پایش قرار گرفته و با هرگونه کاهش یا توقف عرضه و دپوی محصول بر اساس قوانین موجود برخورد تعزیری خواهد شد کلیه واحدهای تولیدی و توزیعی مکلفند بدون وقفه نسبت به تولید و عرضه این محصول اقدام کنند و هموطنان گرامی می توانند در صورت گران فروشی و دپوی محصول و عدم عرضه مراتب را از طریق سامانه ۱۲۴ گزارش کنند.

منبع: مشرق نيوز

تاریخ انتشار

در

,

برچسب ها:


با عنایت به اینکه سایت «اخبار اقتصادی» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است. (قانون تجارت الکترونیک)

اخبار اقتصادی نقشی در تولید محتوا ندارد و مطالب این سایت، بازنشر اخبار پایگاه‌های معتبر خبری است.